Rengini şanlı tarihimizden alan Türk bayrağı, bizim için vatan kadar değerli, ulus kadar değerlidir. Tabanı şehitlerimizin kanından oluşan, simge olarak ay ve yıldız ile bize ecdadımızı anımsadan bayrağımızı üretirken en yüksek dikkat etmek gerekir. Renk tonu al kırmızı olmalı, rastgele bir solukluk barındırmamalıdır. Firmamız bu değerli görevden uzaklaşmadan, ihtiyaç duyulan incelikleri göstererek, her yerde büyük bir görkemle dalgalanacak bayrağımızı kalite standartlarına göre üretmektedir.

Türk bayrağınınhangi şartlarda muhafaza edileceği, değiştirilirken hangi prosedürlerin uygulanacağı, hangi resmi kuruluşlarda hangi boyutlu bayrağın kullanılacağı TSE tarafından yönetmelikler ile belirlenmiştir. Yeniden bu yönetmeliklerde Türk Bayrağının sahip olması şart olan kimyevi ve fiziksel özellikler de bulunmaktadır. Tüm resmi müessese ve kuruluşlar bu kanuni prosedürden yararlanmak zorundadır.

Göndere çekilirken de yarıya indirilirken de değiştirilirken de legal zorunluluklara riayet etmek gerekir. Belirli günlerde yasalara dayalı olarak veya devlet kararı ile çeşitli nedenlerden dolayı duyuru edilen milli matem günlerinde yarıya indirilen Türk bayrağı, merasimle indirilir ve yeniden merasimle yerine çekilir. Nasıl katlanacağı ve saklanacağı konusunda de kaideler bulunmaktadır. Muhafaza edileceği sandık uygun yere konulmalı ve zarar görmeyecek şekilde kapatılmalıdır.

İsterseniz bu linkten daha iyi bilgiler alabilirisiniz: https://www.bayraklardunyasi.com/katagori/masa-bayraklari/masa-bayraklari-ve-flama-bayrak-onemi/